Готуємось до контрольних робіт з математики без стресу
Знову незадовільні результати у дитини в школі? Хочете забути про процес стресової підготовки до чергової контрольної роботи з математики? Вихід завжди є! Ця стаття допоможе підготуватися до підсумкових робіт в школі без стресу. Більше ніяких сварок та поганих оцінок!
4 кроки, які допоможуть підготувати дитину до контрольної роботи з математики

Крок 1. Почніть з дитиною підготовку до контрольної роботи заздалегідь. Не відкладайте підготовку на останній день. Дитина навряд чи зможе вивчити весь матеріал вночі перед підсумковою роботою. Будьте готові до того, що учень не зможете запам'ятати необхідний матеріал, тому що буде відчувати сильну напругу. Перевірити знання учня можна, пройшовши безкоштовний тест з математики онлайн на платформі GIOS.

Крок 2. Складіть навчальний графік та виділіть час для підготовки до контрольної роботи разом із підлітком. У графіку дитини одразу відзначте дати проведення підсумкових робіт з математики. Виділіть достатньо часу на підготовку. Найкраще займатися з учнем не більше двох годин в день. Не забувайте робити короткі перерви час від часу.

В кінці кожної теми в підручнику з математики є приклад контрольної роботи. А в кінці кожного тематичного підрозділу знаходяться приклади типових завдань, які виносяться на підсумкову роботу з математики.
Дарина Васильєва
Старший науковий співробітник Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України, діючий вчитель ліцею «Престиж» міста Києва та методист онлайн-платформи GIOS.

Крок 3. Саме час для практики! Приділяйте більше уваги тим завданням, які підліток засвоїв погано. Слід розв'язувати задачі, схожі з тими, що будуть на тематичній роботі. Таким чином, учень зможе зрозуміти зміст і структуру майбутньої підсумкової роботи.

Крок 4. Перегляньте завдання, задачі та приклади контрольний раз. Чи може дитина відповісти на більшу частину запитань? Переконайтеся в тому, що весь матеріал зрозумілий і засвоєний учнем, а потрібні формули та визначення вивчені. Підготуватися до контрольної роботи з математики допоможуть тренажери від GIOS. За допомогою тренажера підліток ознайомиться з видами завдань на контрольній роботі, побачить та зможе виправити власні помилки та збільшити шанси на успіх.

Доберіть до кожного правила або властивості практичний приклад чи завдання. Тоді дитині буде легше запам'ятати та вивчити матеріал.
Дарина Васильєва
Старший науковий співробітник Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України, діючий вчитель ліцею «Престиж» міста Києва та методист онлайн-платформи GIOS.

Як тільки ви бачите, що підліток розуміє теоретичні запитання та без складнощів розв'язує задачі, вітаємо, він готовий до контрольної роботи з математики!
Лайфхак
Якщо запам'ятовування правил дається важко, спробуйте написати із дитиною шпаргалки. Відомо, що сам процес їх підготовки допомагає вивчити складні завдання. Однак, шпаргалки краще залишити вдома, тому що на контрольній роботі вони будуть тільки відволікати.
Що вам потрібно робити?
1
Перечитайте чек-лист
2
Обговоріть його з дитиною
3
Роздрукуйте
4
Нагадуйте дитині використовувати ці поради перед кожною контрольною роботою
Чек-лист: успішне вирішення контрольної роботи з математики

1. Налаштування на успіх. Якщо підліток буде впевнений в тому, що зможе отримати високу оцінку, то шансів iї отримати буде значно більше. Йому потрібно казати собі: "Я молодець, я все зможу, у мене все вийде!".

2. Уважність. Нагадайте учню, що перед виконанням завдань на контрольній роботі, їх слід уважно вивчити і переглянути. Завдяки цьому прийому дитина матиме загальне уявлення про склад контрольної роботи з математики та зможе правильно розподілити час на виконання завдань.

3. Метод виключення.
Знайти відповідь на складне тестове запитання легше, користуючись методом виключення. Як правило, одна або дві відповіді є помилковими. Тому можна впевнено їх виключити. Поясніть дитині, що метод виключення є швидшим та дієвішим. Потім учню необхідно вибрати правильну відповідь з двох варіантів. Дитині потрібно прочитати обрані варіанти і вибрати один правильний. Підійшовши до завдання, яке передбачає вибір вірного варіанту відповіді серед декількох запропонованих, не варто запитувати: «Який варіант правильний?». Замість цього потрібно запитати: «Які варіанти неправильні?». Нехай учень викреслить всі неправильні варіанти, поки не залишиться один правильний.

4. Перевірка. Нагадайте підлітку перевіряти всі відповіді. Дитині потрібно залишити трохи часу на перевірку всієї роботи: чи не було пропущене якесь питання? Крім того, перевірка допоможе знайти помилки, які учень міг допустити.

Лайфхак
В книжкових магазинах можна знайти безліч збірників самостійних та контрольних робіт з математики. Зазвичай (але не завжди) учитель використовує збірник, розроблений тим же авторським колективом, що і підручник. Придбавши такий підручник, ви зможете знайти та вирішити ті самі завдання, які будуть на підсумковій роботі.
Пам'ятайте: тільки систематичність, наполегливість та плідна співпраця дитини із батьками та вчителем допоможуть учню отримати високі результати!

Отже, ще раз уважно перечитайте кроки та чек-лист та втілюйте всі поради в життя разом із дитиною! Бажаємо успіхів на підсумкових контрольних роботах з математики та задовільних оцінок!

Чи була інформація корисною для вас? Більше цікавого ви зможете знайти на нашій сторінці у Facebook.