1. Налаштування на успіх. Якщо підліток буде впевнений в тому, що зможе отримати високу оцінку, то шансів iї отримати буде значно більше. Йому потрібно казати собі: "Я молодець, я все зможу, у мене все вийде!".
2. Уважність. Нагадайте учню, що перед виконанням завдань на контрольній роботі, їх слід уважно вивчити і переглянути. Завдяки цьому прийому дитина матиме загальне уявлення про склад контрольної роботи з математики та зможе правильно розподілити час на виконання завдань.
3. Метод виключення. Знайти відповідь на складне тестове запитання легше, користуючись методом виключення. Як правило, одна або дві відповіді є помилковими. Тому можна впевнено їх виключити. Поясніть дитині, що метод виключення є швидшим та дієвішим. Потім учню необхідно вибрати правильну відповідь з двох варіантів. Дитині потрібно прочитати обрані варіанти і вибрати один правильний. Підійшовши до завдання, яке передбачає вибір вірного варіанту відповіді серед декількох запропонованих, не варто запитувати: «Який варіант правильний?». Замість цього потрібно запитати: «Які варіанти неправильні?». Нехай учень викреслить всі неправильні варіанти, поки не залишиться один правильний.
4. Перевірка. Нагадайте підлітку перевіряти всі відповіді. Дитині потрібно залишити трохи часу на перевірку всієї роботи: чи не було пропущене якесь питання? Крім того, перевірка допоможе знайти помилки, які учень міг допустити.