BASICS
Why typography matters?
GIOS - помічник вчителя математики
Змішане навчання дає можливість опановувати учню матеріал як онлайн (за допомогою гаджетів і Інтернету), так і офлайн (у школі з вчителем та однокласниками). Багато вчителів уже усвідомили переваги змішаного навчання і активно використовують його у своїй роботі.
Ольга Одинець - вчитель-практик, викладач інтелектуального клубу "Ерудит», 12 травня провела корисний та змістовний вебінар для вчителів математики, де поділилася своїм досвідом роботи на платформі GIOS. Вона розробила власний підхід до такого навчання. Результати навчання свідчать про підвищення рівня знань учнів, їх самостійності та інтересу до математики.

Ольга Одинець
"Змішане навчання більш усвідомлене і самостійне. Працюючи в звичайній школі, я розуміла, що дітям не вистачає нестандартних уроків і домашніх завдань для отримання міцних математичних знань. Нам, вчителям, вкрай не вистачає годин для закріплення матеріалу", - наголосила Ольга.
Традиційне навчання важко замінити, адже учням вкрай необхідна підтримка вчителя та живе спілкування з однолітками. Але інколи, індивідуальні особливості учнів, неуважність або нездатність вчителя приділити увагу кожному учню призводить до того, що учень не засвоює матеріал в повному обсязі або одразу забуває його. Саме в цьому випадку онлайн навчання - вкрай важливе доповнення до традиційного. Тобто, змішане навчання (поєднання традиційного та онлайн навчання)- це ідеальна формула для сучасних учнів. Платформа GIOS надає можливість актуалізувати, опановувати та закріплювати знання з математики в ігровій формі.
"З платформою GIOS я познайомилась рік тому. Сподобався підхід до навчання. Надзвичайно сподобались короткі анімаційні відео теоретичного матеріалу. Ці відео ще й перериваються запитаннями до учнів, щоб утримувати їх увагу під час перегляду. З свого досвіду знаю, що діти не люблять самостійно розбирати тему у підручнику, просять когось пояснити або шукають відео. Саме невеличкі ролики в GIOS, на мою думку, добре пояснюють новий матеріал. Крім того, кожен учень може зупиняти відео, обдумуючи, а також переглядати декілька разів", - зазначає пані Ольга.
Платформа GIOS має ряд переваг у використанні:
1. Унікальний, інтерактивний та захоплюючий контент.

Під час перегляду відео на екрані періодично з'являються запитання, що стосуються того фрагменту, що учень щойно переглянув. На платформі також є опорні схеми і приклади розв'язаних завдань, які дозволяють узагальнити почуте, розставити акценти. В різних блоках уроку приховані додаткові життя, що мотивує учнів проходити урок повністю, не пропускаючи деякі його елементи. Якщо учень припускається поспіль багатьох помилок, то головний герой - сурикат GIOS пропонує йому ще раз переглянути відео.

2. Розвиток критичного мислення учнів.

Форма завдання на пошук помилки, що є компонентом кожного уроку, сприяє формуванню в учнів критичного мислення. Крім того, в кожному уроці присутні завдання з логічним навантаженням, що підтримує навчально-пізнавальну активність учнів

3. Прикладні задачі.

В урока є окремий блок прикладних задач, які якраз дають можливість учню побачити, де вивчений матеріал можна застосувати у житті.

4. Можливість вчителю відстежувати роботу учня.

На платформі GIOS система самостійно перевіряє виконані учнями завдання, показує кількість спроб відповідей в конкретному завданні і виставляє бали. Це значно економить час вчителя, що має доступ до всіх цих статистик. Крім того підготовку до уроку значно полегшує вкладка Проблемні завдання, де в рейтинговому порядку розміщені завдання, в яких учні класу допустили найбільшу кількість помилок

5. Мотиваційні фішки.

За виконання завдань учні заробляють бали. За кількістю балів учень щоденно може відслідковувати свої досягнення в рейтингу всіх користувачів платформи. Крім того, учень може обмінювати свої бали на нові яскраві аватарки, що захоплює та перетворює навчання у гру.
Як запровадити змішане навчання за допомогою платформи GIOS?
"На початку навчального року ми з семикласниками почали працювати з онлайн-платформою GIOS. Хотілось більше зацікавити дітей новою формою роботи, хоча можливості працювати з платформою в класі практично не було. Зі свого досвіду знаю, що не всі діти виконують домашні завдання, проте розуміння теми і формування необхідних навички відбувається у процесі неодноразового повторення і самостійного опрацювання. Саме цього вдалось досягнути за допомогою GIOS", - розповіла вчителька математики Ольга Одинець.
Система оцінювання
"Я ввела на уроках математики 120-бальну систему оцінювання, яка в кінці вивчення теми легко перетворюється на звичайну 12-бальну", - поділилася досвідом пані Ольга.
Загальна тематична оцінка кожного учня розбивається на такі складові:

- робота в класі (12 або 24 балів);
- виконання домашніх завдань (12 балів);
- самостійні роботи (12 балів);
- проектні роботи (6 або 12 балів);
- виконання завдань на онлайн-платформі GIOS (24 бали);
- перевірочна контрольна робота (48 балів).

Сума всіх балів має дорівнювати 120. Розподілення балів за видами робіт може бути різним для кожної теми, про що вчитель повідомляє учням на початку її вивчення. Також доречно ознайомити учнів з домашнім завданням всіх уроків теми наперед.

Учні, що активно працювали на уроці отримують бали. Кількість балів за класну роботу певної теми ділиться на кількість уроків теми і учень за кожний відпрацьований урок отримує один чи два бали.

Бали за домашні завдання виставляються або за кількістю виконаних завдань по темі або за результатами перевірочної роботи з включеними домашніми завданнями.

Виконання завдань учнями на онлайн-платформі GIOS з математики легко оцінити, оскільки на дашборді класу відображається кількість пройдених уроків і набраних балів кожної дитини.
Організація роботи в окремому класі з платформою
"Щоб ефективно організувати змішане навчання в окремому класі, школі потрібно виходити з можливостей учнів і кабінету, в якому ми працюємо. У мене в кабінеті не було проектора з екраном, що не дало мені можливості проводити уроки з GIOS на уроці математики. Мені було зрозуміло, що працювати з платформою діти будуть вдома, а я буду відстежувати їх поступово та координувати процес", - зазначила пані Ольга.
Заплануйте виконання деяких домашніх завдань чи проходження уроків на платформі GIOS.
Озвучте завдання учням: подивитися відео з необхідних тем вдома самостійно, вивчити опорні схеми, зробити завдання тощо.
Визначить дедлайни.
"Сьогодні ми всі розуміємо: дитина може здобувати знання самостійно. На моє переконання, завдання вчителя - допомогти учню зрозуміти тему, навчити його розбирати завдання за допомогою не тільки пояснень вчителя, а й інших ресурсів. Роль вчителя – бути поруч, навчити дитину вчитися самостійно", - наголосила пані Ольга.
Отже, кожен вчитель в змозі впроваджувати змішане навчання математики вже сьогодні! Використовуйте GIOS як помічника для впровадження змішаного навчання з математики у своєму класі.