Як здати ЗНО з математики?
Розповідаємо про те, як здати ЗНО з математики без стресу
В чому полягає сутність ЗНО?
1. Тест - не поєдинок між автором тесту та учнем! Тест покликаний тільки для того, щоб оцінити рівень математичних знань.

2. Тест - лише "лінійка" і нічого більше. Уявіть, ніби ми маємо шкалу від 0 до 200 балів. В цій лінійці кожен учень має змогу зайняти своє місце. Це не означає, нібито хтось кращий, а хтось гірший. Ні! Кожен учень має своє, індивідуальне та особливе місце в цій лінійці.

3. Тестові завдання не "підловлюють". Тести на ЗНО не спрямовані на влаштування "каверз" для учнів з метою провалити іспит. Завдання лише перевіряють наявність знань з математики.

4. Тестові завдання не лише для "сильних". В тестах достатньо завдань, які здатен розв'язати кожен учень. ЗНО - для всіх.

5. Тест оцінює лише знання, а не учня особисто. Якщо ЗНО буде складено не так, як було омріяно - це не катастрофа. В колективі успіхи учня відображають статус. На ЗНО цього не має. Навіть якщо у школяра не дуже добрі знання з математики, це не говорить про те, що він - погана людина.
Як навчитися самоорганізації на ЗНО?
Ігнорування цієї категорії може призвести до повного провалу на ЗНО. Дитина може бути добре обізнана у математичній сфері, але морально не готова до написання ЗНО.

1. Коли учень приходить на тестування, він обов'язково буде хвилюватися. У спортсменів це називається "предстартовий мандраж". Щоб бути більш впевненим, потрібно спокійно подивитися на тести і зрозуміти, що в зошиті достатньо завдань, які можна розв'язати самостійно. Далі - приступити до виконання тесту спокійно та без стресу.

2. Сконцентруватися. Під час концентрації учень допускає менше випадкових помилок.

3. Робіть перерви в роботі. Розв'язуючи тести довгий час, з'являється втома. Для того, щоб не бути виснаженим морально та фізично, потрібно час від часу робити перерві в роботі.
Щоб зрозуміти, після якого часу роботи виникає втома - вирішуйте тестові завдання для підготовки до ЗНО на платформі GIOS. Тести допоможуть набути впевненості у знаннях та побачити готовність учня до ЗНО.
4. Користуйтеся принципом "від простого до складного". Розпочинати розв'язання задач зі складного на ЗНО - помилка. Це виснажує і плутає учня. Починайте із найпростіших завдань та покроково переходьте до складних.

5. Організовуйте самоперевірку знань. Кожну розв'язану задачу на ЗНО потрібно перевіряти. Після вирішення тестів пройдіться та подивіться свіжим оком всі задачі ще раз. Самоперевірку можна організовувати так: розв'язали тест -> повертаємося до тих завдань, що не були розв'язані -> робимо загальну перевірку.

6. В кінці відведіть час на рутинну та другорядну роботу. Багато учнів заповнюють бланки не уважно, плутають задачі та вносять відповіді неправильно. Заповнювати бланки потрібно акуратно та уважно. На це заняття потрібно відвести не менше 30 хв. У бланку потрібно писати дуже розбірливо.

7. Використовуйте весь відведений на ЗНО час. Навіть якщо в аудиторії всі здали бланки і пішли, кожен учень має повне право працювати до останньої виділеної хвилини. Інколи навіть за 5 хв до закінчення часу приходять нові ідеї.
Що потрібно знати під час складання ЗНО?
1. Більшість завдань тесту - "прості". 60% завдань написані на рівні меншому, ніж базовий. Головне - правильно розуміти та розв'язати задачі.

2. Немає хороших і поганих тем. Не потрібно уникати ніяких тем при розв'язанні задач. Кожна тема важлива.

3. Немає універсальних типових помилок. Всі учні різні, тому кожен учень може помилитися будь-де.

4. Уважно читайте умови. Деякі задачі на ЗНО схожі на типові, але відрізняються, що змінює сенс задачі. Тому, читайте умови дуже ретельно, особливо це стосується прикладних завдань.

5. Не потрібно робити акцент на суто прикладних задачах або суто теоретичних.
Приклади типових завдань на ЗНО з математики дивіться у відео-записі вебінару та вирішуйте в тестах GIOS.
Які форми завдань на ЗНО з математики?
1. Завдання з альтернативами. Ці задачі розв'язуються за допомогою аналізу альтернатив (варіантів відповідей).

2. Завдання з короткою відповіддю. Ці завдання пишуться тільки десятковим дробом або цілим числом.

3. Структуровані завдання. Перша частина таких завдань, як правило, простіша за іншу.

4. Завдання на встановлення відповідностей. Не потрібно розв'язувати такі завдання по порядку. Використовуйте метод вилучення під час розв'язання.

Завдання з повними поясненнями. Задачі № 31-33, зазвичай, не складні. Дуже багато учнів можуть їх розв'язати, але на це потрібно виділити трошки часу - 15-20 хв.
Щоб повірити в себе та свою інтуїцію, користуйтеся наступними порадами:
1. Використовуйте принцип "Бритва Оккама". Принцип стверджує, що не треба робити більше припущень, ніж мінімально потрібно. Не ускладнюйте життя там, де воно просте!

2. Для успішного написання тесту має бути співпраця знань, умінь та інтуїції. Якщо розв'язати задачу скалдно, включайте інтуїцію. Але вона повинна базуватися на знаннях та уміннях.

3. Не сумнівайтеся у розв'язанні. Не потрібно перевіряти задачу по 10 разів. Вірте в свої сили та вміння! Недарма на підготовку до іспиту пішло багато часу.

4. Користуйтеся принципом штангіста. Потрібно спокійно ставитися до того, що в тестах ЗНО можуть бути ті задачі, які складно розв'язати. Це нормально. Якщо є така "штанга", яку складно підняти, боятися і комплексувати з цього приводу не потрібно!

5. Кажуть, щастить завжди сильнішим, а на ЗНО - підготовленим. Тож ретельно готуйтесь, бо фортуна посміхається тим, хто добре працював!
    Переглядайте запис вебінару!
    Вивчайте математику та не жалкуйте сил на підготовку до ЗНО. Вірте, що все вийде! І тоді таке складне випробування як ЗНО буде пройдено з честю та без стресу!