ЗНО з математики 2021: які можна зробити висновки та як готуватися майбутнім абітурієнтам
«Не склав» – цей вирок почули 31,11% абітурієнтів, які складали ЗНО з математики в цьому році. 76 169 – саме така кількість учнів не подолали пороговий бал ЗНО, який цьогоріч дорівнює 10-ти.
Тест складався з 34 завдань, які необхідно було виконати за 210 хвилин. Максимальний бал за складання тесту – 87. За одне завдання можна було отримати від 1 до 6 балів, залежно від рівня складності. 16 завдань з переліку відповідають шкільній програмі 5-9 класів та були оцінені в 1 бал. Нижче наведемо приклад елементарних завдань на ЗНО, із якими не змогли впоратися 76 тисяч підлітків країни:
Нагадаємо, що минулого року не склали ЗНО з математики 12% учасників. Цьогорічне число більше у 2,5 рази. Така статистика обурює громадськість, особливо в той час, коли 2020/2021 рік було задекларовано «Роком математики».
Третина українських підлітків не мають базових математичних знань
Проблема математичної грамотності українських учнів не є новою. Про це свідчать результати PISA-2018: 36% українських учнів не змогли продемонструвати базовий рівень знань з математики, з яких 15,6% не досягли навіть першого рівня математичної грамотності.
Проблема прогресує з кожним роком і це лякає – що буде далі? Математичний бекграунд відкриває двері для опанування затребуваних професій 21 сторіччя. А що опановувати 76 тисячам абітурієнтів, які навіть не змогли вступити до вишів в цьому році?
На жаль, ми не маємо вплив на державні установи, але як платформа для вивчення математики щоденно співпрацюємо зі школами, вчителями, батьками та учнями. Ми не змінюємо наслідки, але допомагаємо виявити проблему в учня та підвищити знання з математики.
Що потрібно усвідомити?
Знання математики, які дитина отримує ще зі школи, допоможуть їй у майбутньому.
Чому?
1. Ґрунтовні знання з математики допоможуть скласти ЗНО, а також іноземні іспити та вступити до омріяного університету. Для того, аби скласти іспити – потрібно готуватися крок за кроком, впродовж навчання в школі. Легше повторити вивчене перед іспитом, аніж опановувати математику з нуля за останній рік навчання в школі.
2. Вивчення математики розвиває критичне, аналітичне мислення та логіку. Це – необхідні навички в сучасному світі.
3. Математика – предмет, під час вивчення якого важлива системність. «Недовчив, пропустив» – і не склав ЗНО. Для того, щоб мати гарні знання з предмета, потрібно постійно докладати зусилля до його опанування. Математика – це як спорт, як протеїн для мозку. Якщо спортсмен не буде тренуватися постійно, він втратить форму.
Як готуватися майбутнім абітурієнтам до складання ЗНО з математики?
Математика важлива і її потрібно постійно вчити. Для того, аби побачити реальну картину знань, складіть пробне ЗНО. Якщо результат не задовольняє вас – починайте робити рішучі кроки вже зараз.
1. Зверніться за допомогою до репетитора.
“В цьому році моя донька складала ЗНО з математики. На жаль, ми не отримали тих результатів, на які сподівалися. Все через нестачу знань та занять. Треба було звертатися за допомогою до репетитора”
Аліна
Мати учениці 11-го класу Юлії
Репетитор – найкращий варіант для підготовки учня до ЗНО, адже він зможе створити індивідуальну програму навчання, знайти підхід до учня та займатися в зручному темпі. При виборі репетитора обов’язково звертайте увагу на його компетенцію та відгуки. Обирайте перевірених репетиторів з математики на платформі GIOS.
“Завдяки репетитору на платформі GIOS, донька підтягнула знання з математики та здала ЗНО на необхідний бал. Неля була задоволена заняттями, адже репетитор Тетяна із розумінням віднеслася до нашого графіку та ретельно допомагала в опануванні предмету”
Надія
Мати учениці 11-го класу Нелі
2. Не зупиняйтеся в тренуваннях.
Систематично проходьте пробне тестування для того, щоб довести до автоматизму розв'язування завдань на ЗНО. Крім того, проходячи тести постійно, ви запам’ятаєте їх структуру та будете знати, скільки вам потрібно часу на те чи інше завдання.
Проходьте тести в яскравій інтерактивній формі, що перетворить кропіткий та інколи нудний процес підготовки до ЗНО у яскраву пригоду. Тільки подивіться, як виглядає тренажер на платформі GIOS.
Сучасні діти мають кліпове мислення: їм складно сконцентрувати увагу та приділяти багато часу одній справі. Систематичне проходження тестів – діло не на 5 хвилин. Допоможіть дитині полегшити та зменшити час на навчання, використовуючи сучасні технології GIOS.
3. За можливості – розпочніть вже зараз.
Абітурієнти, які не склали ЗНО навіть на прохідний бал – вже не мають часу на додаткову підготовку або навчання.
Якщо ваша дитина навчається в 11, 7 або 5 класі – ви ще маєте час. Потрібно усвідомити: надається лише одна спроба на складання ЗНО і вона може коштувати навчання в виші. До іспиту потрібно готуватися ретельно, прискіпливо та впродовж років. Найкращий варіант – системно вчити математику.
Переважна частка навчального процесу у 2020/2021 році була проведена в дистанційному форматі. «За цей рік через дистанційне навчання діти не вивчили майже нічого». Це – кричущий заголовок статті, яку в Mind UA написали на основі дослідження Центру демографічних наук Оксфордського університету.
«Дослідження серед школярів у Нідерландах, де школи були закриті на карантин протягом 8-ми тижнів, виявило, що учні за цей час втратили знання. Школярі не засвоїли майже нічого нового, навчаючись дистанційно», – пишуть дослідники.
Діти мають прогалини в знаннях і це треба виправляти. Зараз, під час літніх канікул, відкривається можливість для додаткового навчання – використовуйте її.
Даруємо кожному учаснику безкоштовний доступ до річного курсу з математики на платформі назавжди. Все, аби ваші діти знали та вчили математику :)
Як проходитиме табір?
Онлайн, тож ви можете навчатися в будь-якому місці. Час обговорюємо з вчителем міні-групи та іншими учасниками.
Що ви отримаєте?
– Індивідуально складену програму траєкторії навчання для учня. – Вільний час для себе та продуктивно проведений для дитини. – Навчання в цікавій та інтерактивній формі: анімовані відеолекції, яскраві схеми, прикладні завдання, робота в групах, змагання.
І, найголовніше – не зупиняйтеся навчатися. ЗНО – не найголовніша подія у житті. Сутність в математиці та знаннях, які мають наші підлітки та майбутні громадяни України. Сутність у свідомості та вмінні мислити критично у 21 сторіччі. А це – починається з математики.
Поділитись статею у соцмережах можна через кнопки знизу. Підписуйтесь на фейсбук GIOS та регулярно читайте цікаві статті на тему математики та ЗНО