Часто люди вважають, що їхнє життя не пов’язане з математикою і розбиратися в нетрях даної теми не потрібно, тим більше – англійською. Але цифри оточують нас скрізь: номери телефонів, кредитних карт, рейсів тощо.
Чи дійсно вивчення математики – справа серйозна та відповідальна? А якщо її потрібно вчити англійською – mission impossible? Для чого необхідно розбиратися в англомовній математичній термінології? Як мотивувати філологів пізнавати математику, а математиків – опановувати іноземну мову? Та як вітчизняні освітні проєкти «ловлять» тренд білінгвальності та перетворюють його на доступний інструмент усестороннього розвитку?
Нижчевикладений матеріал буде корисний всім: як захопленим ентузіастам-математикам, так і далеким від всесвіту точних наук гуманітаріям.
У світі, що стрімко змінюється, вимоги до моделі випускника зростають. Учень повинен володіти іноземною мовою на високому рівні, що сприяє його конкурентоздатності як в галузі освіти, так і на ринку праці. Це наштовхує на думку: чи не спробувати практикувати англійську, одночасно вдосконалюючи свої знання з математики? Все, що для цього потрібно – бажання спробувати щось новеньке.
Ці тести перевіряють знання з математики. Заняття англійською допоможуть адаптуватися до вимог міжнародної освіти.
На уроках математики англійська стає засобом для навчання. Учні бачать її практичне застосування, що підвищує мотивацію.
Це дозволяє учням використовувати лексику у реальних ситуаціях.
Метод Content and Language Integrated Learning (CLIL):
CLIL (Content and Language Integrated Learning) – це інтегроване навчання предмету та мови. Використовується для поєднання іноземної мови та навчальної дисципліни.
На допомогу приходить GIOS – платформа для інтерактивного вивчення математики англійською мовою для учнів 5-9 класів.
На платформі є можливість переглядати уроки англійською, розв’язувати інтерактивні завдання та вивчати нові теми.
Висновок: GIOS – це унікальна можливість інтегрувати англійську мову в уроки математики. Платформа робить цей процес легким, сучасним і захопливим.
Оксана Коваленко, Олександра Бугайова
Вчителі математики, СЗОШ №2, м. Чернігів
Статтю створено у співпраці з онлайн-платформою GIOS.